S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s užíváním souborů cookies na vašem počítači / zařízení.

SWAROVSKI KŘIŠŤÁL

Swarovski křišťál - skutečná kvalita

Co je to vlastně křišťál a co dává křišťálu Swarovski jeho výjimečnost? Šperky a bižuterie se vyrábíswarovskiv podstatě ze dvou druhů křišťálu. První typ je přírodní křišťál, což je minerál volně nacházející se v přírodě, nazýván také horský křišťál. Tento druh křišťálu se pak dále zpracovával do podoby vhodné pro šperky a výrobu bižuterie. Vývojem technologie se postupem času došlo k výrobě čirého křišťálového skla. Swarovski toto povýšil na mistrovské umění. Přidáním oxidu olovnatého se výrazně zvýšily optické vlastnosti křišťálu. Vysokoolovnatý křišťál obsahuje 30%  oxidu olovnatého a u běžného olovnatého křišťálu je to už jen 24%. To je jednou z klíčových vlastností křišťálu Swarovski a proto jsou bižuterie a šperky zdobené Swarovski křišťálem tak výjimečné. Swarovski křišťál totiž obsahuje 32% oxidu olovnatého, což je v současné době více než je žádáno u zmiňovaného vysokoolovnatého křišťálu. Takto zpracovaný křišťál z dílny Swarovski se vyznačuje maximální homogenitou, dokonalou čistotou s absencí šlír, průzračností a zářivostí. Swarovski křišťál je také výjimečný svým brusem, což je další stěžejní bod kvality a unikátnosti křišťálu Swarovski a bižuterie a šperků z nich komponovaných. Za více jak stoletého vývoje společnosti Swarovski došlo také k vývoji řady barevných variant a povrchových úprav. Je to například křišťál Swarovski s efektem Aurore Boreale (AB). Tento efekt vyvinula společnost Swarovski ve spolupráci s Christianem Diorem v roce 1956, ve stejném roce Daniel Swarovski umírá.

Pozor na Swarovski padělky!

Křišťál Swarovski je pro jeho úžasné vlastnosti znám po celém světě a bohužel se také čím dál častěji setkáváme s napodobeninami a padělky. Techniky používané při výrobě křišťálu Swarovski jsou samozřejmě v držení pouze společnosti Swarovski a tak je křišťál Swarovski rozpoznatelný od padělku zkoumavějším pohledem. Napodobeniny ztrácejí na slunci časem svůj třpyt a průzračnost což se u originálu nestává.

Jak je z výše zmíněného patrno, je křišťál Swarovski to nejkvalitnější, co lze sehnat. Šperky a bižuterie zdobené těmito úžasnými kusy umění se pak stanou neodmyslitelnou součástí vaší vizáže a budou vás zdobit po dlouhá léta.

 

"Firma Swarovski vyrábí vlastní šperky označené ochrannou známkou SWAROVSKI s logem labutě, které se prodávají výhradně ve značkových prodejnách Swarovski. Více informací lze získat na www.swarovski.com. Dále společnost Swarovski vyrábí také jednotlivé komponenty - volné krystaly, pro další zpracování do šperků nezávislých výrobců. Tyto jednotlivé krystaly jsou prodávány pod ochrannou známkou Swarovski Elements. Nezávislí výrobci pouze nakupují tyto komponenty od firmy Swarovski a nejsou v žádném případě oprávněni užívat pro označení svých šperků ochrannou známku Swarovski."


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MWExNDExM