S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s užíváním souborů cookies na vašem počítači / zařízení.

SWAROVSKI HISTORIE

Swarovski - tradice a luxus

Společnost Swarovski byla založena roku 1895 rakouským brusičem českého původu Danielemswarovski Swarovski. Daniel Swarovski se narodil v Jiřetíně nedaleko Jablonce nad Nisou. Již v jeho mládí byly patrné umělecké sklony a výrazný smysl pro estetiku. Není divu, že se Swarovski vyučil uměleckým pasířem. Když bylo Danielovi Swarovski ani ne 20let, poslala ho brusičská firma na zkušenou do Vídně. Zde, inspirován místními mistry a vlivy sestrojuje svůj první brusičský stroj, který si brzy nechává patentovat. Toto je významný mezník a prvopočátek společnosti Swarovski. Za několik let se Swarovski rozhodne vybudovat svůj vlastní podnik, což se mu také za pomoci francouzského investora Kosmanna povede. Sídlo společnosti založil v rakouských Watenns, kde zdokonalil své brusičské umění pomocí energie získané z horských pramenů. Společnosti se začalo velmi rychle dařit. Původně se Swarovski zaměřoval především na broušené lustry, brzy se však krystaly Swarovski staly součástí nejluxusnějších šperků, především pro jejich úžasný třpyt a průzračnost. Proslulost firmy Swarovski rostla a vždy se opírala o vysokou kvalitu a inovace. Na vedení firmy se od r. 1911 podíleli i synové Daniela Swarovskeho - Wilhelm, Friedrich a Alfred. Od roku 1913 začala firma vyrábět i svůj vlastní křišťál. Byl to další významný mezník v historii firmy.

 

Muzeum Swarovski

V roce 1995 oslavila společnost Swarovski 100 leté výročí. K této příležitosti bylo otevřeno velkolepé muzeum "Swarovski Kristallwelten" ve Wattens v Rakousku, kde budete ohromeni nejvelkolepějšími výtvory z krystalů.

Dnes je společnost Swarovski známá po celém světě. Swarovski krystaly dnes zdobí boty, kabelky, šaty a řadu módních doplňků Hollywoodských hvězd a držitelů oscarů. Mohli jste je také vidět na filmových plátnech Hollywoodských trháků, jako je James Bond. Firma Swarovski má dnes již pevně zakořeněnou tradici a má více jak 16000 zaměstnanců ve více jak 40 zemích světa.

Swarovski a Christian Dior

Od svého založení v roce 1895 byl Swarovski synonymem tvořivosti, inovace, poezie a přesnosti. Společnost Swarovski vždy přicházela s novinkami. V roce 1956 byla ve spolupráci s Christianem Diorem vyvinuta povrchová úprava křišťálu pod označením AURORA BOREALIS. Šperky s křišťály s AB úpravou jsou dodnes velmi oblíbené.

Jako lídr trhu broušeného křišťálu, firma Swarovski vytvořila úzké kreativní partnerství s nejlepšími módními návrháři a designery.

Nechte se zlákat krásou těchto jedinečných krystalů a vyberte si z naší nabídky šperky se swarovski komponenty.

"Firma Swarovski vyrábí vlastní šperky označené ochrannou známkou SWAROVSKI s logem labutě, které se prodávají výhradně ve značkových prodejnách Swarovski. Více informací lze získat na www.swarovski.com. Dále společnost Swarovski vyrábí také jednotlivé komponenty - volné krystaly, pro další zpracování do šperků nezávislých výrobců. Tyto jednotlivé krystaly jsou prodávány pod ochrannou známkou Swarovski Elements. Nezávislí výrobci pouze nakupují tyto komponenty od firmy Swarovski a nejsou v žádném případě oprávněni užívat pro označení svých šperků ochrannou známku Swarovski."


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NDdlYTc0OW