S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s užíváním souborů cookies na vašem počítači / zařízení.


Swarovski ve filmu

Swarovski součástí filmové historie

Swarovski napomáhá od samotného zrodu slavného Hollywoodu vytvářet nejen oslňující kostýmy a doplňky, ale dokonce dotváří celé scény, které berou divákům dech. Dobré jméno korporace Swarovski, známé pro nejvyšší kvalitu broušeného křišťálu, je jasnou volbou pro uznávané režiséry a tamější scénografy. Ano, Swarovski je nesmazatelně zapsán do historie filmové klasiky!  Čaroděj ze země Oz, Snídaně u Tiffanyho, Královna Victorie, Thor, Black Swan  - to jsou jen ochutnávky výjimečného propojení společnosti Swarovski s filmovým průmyslem.

 

Swarovski září v epickém dobrodružství THOR

V adaptaci filmu THOR od Paramount Pictures a Marvel Entertainment Swarovski zazářil po boku hvězd jako, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Kat Dennings, Rene Russo a Anthony Hopkins. Snímek měl celosvětovou premiéru 6. května 2011.

Thor

Academy Award ® a BAFTA zvolila vítězkou pro tvorbu kostýmů výtvarnici Alexandru Byrne, která přijala úkol navrhnout a přizpůsobit kostýmy komiksové předloze filmu. Výtvarnice vyzvala společnost Swarovski s pomocí dokončit některé z nejvýraznějších kostýmů jako například slavnostních šatů postavy  Frigga (Rene Russo) nebo zbroj Loki (Tom Hiddleston). Výtvarnice Alexandra Byrne použila více než 45.000 krystalů Swarovski Elements, které dodaly kostýmům neuvěřitelnou jiskru a pomohla tak těmto filmovým postavám doslova vyskočit z plátna.

"Je mi ctí opět spolupracovat s Alexandrou Byrne, jejíž tvůrčí vize a talent vždy předčí naše očekávání. Společnost Swarovski je nadšená, že se mohla zapojit do tvorby nejnovějšího filmu Kenneth Branagh kterým dokazuje, jak dokáže být nápaditý a vizuálně mistrný." řekla Nadja Swarovski, viceprezidentka pro mezinárodní komunikaci a kreativní ředitelka společnosti Swarovski.

 

Swarovski dodává třpyt očekávanému dramatu Black Swan

Black SwanV jednom z nejočekávanějších psychologických thrillerů současnosti – Black Swan - se na plátně objevily komponenty z dílny Swarovski s Natalií Portman, Milou Kunis a Vincentem Casselem. Černá labuť zavádí diváky na fascinující, mrazivou pouť do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. A je to právě dokonalost a preciznost, co je pro společnost Swarovski charakteristické.

Kate a Laura Mulleavy se obrátily s pomocí při tvorbě baletních kostýmů na dlouholetého přítele a suportéra společnost Swarovski, který pro tyto účely daroval téměř 250.000 krystalů vážících 40kg. Byly to právě krystaly Swarovski, které temnému dramatu přidaly v klíčových scénách romantickou estetiku a ladnost. Rodarte pak pracoval s komponenty Swarovski na kostýmu jak černé, tak i bílé labutě. Koruna Černé labutě, kterou rovněž navrhly Kate a Laurou Mulleavy, a která je k vidění také na filmovém plakSwarovski Black Swanátu, byla ručně vyráběna z vyhořelé mědi a poté osázena Swarovski krystaly.

Značka Swarovski se stala také nedílnou součástí vzhledu některých scén. Výtvarník Thérse Deprez použil 6 Swarovski lustrů ze stávající Schonbekské sbírky a dodal tak jiskru závěrečné filmové scéně.

"Je to pocta pro Swarovski spolupracovat s Kate a Laurou Mulleavy na baletních kostýmech a produkci návrháře Thérse Deprez na filmu Black Swan. Swarovski krystaly, známé pro své třpytivé a svůdné vlastnosti, byly použity jako kontrast temných scén, aby dodaly dramatu kostýmům, které ilustrují tento mrazivý příběh primabaleríny." Nadja Swarovski, viceprezidentka pro mezinárodní komunikaci a kreativní ředitelka společnosti Swarovski.


Swarovski vytvářeli korunovační klenoty pro film Královna Victorie

Swarovski a Královna Victorie

Swarovski se rovněž může pyšnit spoluprací s vítězi cen akademie Grahamem Kingem a Martinem Scorsese. Historické drama Královna Viktorie sleduje první roky její vlády a především problematický vztah s jejím manželem – princem Albertem (Rupert Friend). Swarovski dohlíží, aby královna Viktorie zářila na plátně stejně tak jako zářila v životě.

Swarovski pomáhal při pečlivém výzkumu výtvarnice Sandy Powell a poskytl jí přístup do archivu společnosti Swarovski v Miláně, který skýtá více než 14.000 kusů kostýmů a starožitných šperků. "Kameny a šperky jsou věrné kopie skutečných kusů," říká Sandy Powell. Nedílnou součástí filmu byly také královské klenoty, které má nově korunovaná královna na své korunovaci a také čelenka pokrytá více než 700 ručně broušenými krystaly Swarovski.

"Na filmu Královna Victoria poprvé spolupracoval Swarovski s návrhářem Georgem Frederickem Worthem, který pro postavu zpracovával vyšívané šaty s krystaly Swarovski. Jsme nadšeni, že jsme mohli spolupracovat a podporovat tento nádherný film." Nadja Swarovski, viceprezidentka pro mezinárodní komunikaci a kreativní ředitelka společnosti Swarovski.

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ODJhM