S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s užíváním souborů cookies na vašem počítači / zařízení.

JAK O ŠPERKY PEČOVAT

Bižuterie a šperky - jak pečovat


swarovski šperkyAby Vám bižuterie a šperky vydržely co nejdéle krásné a neztrácely na své kvalitě, je nutné o ně náležitě pečovat a nevystavovat je podmínkách, při kterých jsou znehodnocovány.

 

Bižuterie a šperky nepatří do vody

Mnoho lidí zapomíná na to, že šperky a bižuterie nepatří do vody. Proto je nutné je chránit před vlhkostí a vždy sundat před tím, než podstoupíte osobní hygienu či před tím, než se potopíte do bazénu. Bižuterie a šperky jsou také citlivé na slanou mořskou vodu - je pro ně extrémně škodlivá a nemělo by nikdy dojít ke styku šperků a bižuterie s mořskou vodou.

 

Přímé slunce a pot šperky a kusy bižuterie také poškozuje

Ano, i vystavení šperků a bižuterie přímému slunci může škodit stejně tak jako pot. Každý člověk se přirozeně potí. Někteří lidé mají však agresivnější pot (což není nic neobvyklého), který může způsobovat znehodnocení především kovových částí šperků a bižuterie.

 

Bižuterie a šperky trpí i kosmetikou

Bižuterie a šperky mohou být poškozovány také kosmetikou, což si mnoho lidí neuvědomuje. Lak na vlasy, parfémy, krémy a jiná kosmetika výrazným způsobem ovlivňuje stav šperků. Proto Vám doporučujeme vždy se nejprve nalíčit, upravit a až poté se ozdobit šperky.

 

Bižuterie a šperky - kam je ukládat

Toto je další chyba, kterou mnoho lidí dělá - své šperky pokládají na okraje umyvadel, nechávají volně ležet či skladují všechny šperky a kusy krásné bižuterie v jedné krabičce propletené dohromady. Šperky se pak odírají o sebe, narážejí a mohou se tak poškodit, ztrácet barvu či šednout. Ukládejte tedy Vaše šperky a kusy bižuterie do vlastních krabiček nebo sáčků k tomu určených. Náhrdelníky je také vhodné zavěsit na stojánky. Zabráníte tak tomu, aby se řetízek náhrdelníku zamotal a byl následně poškozen.

 

Čištění bižuterie a šperků

Na každém šperku se časem usadí nános nečistot, krémů či zbytků kosmetiky, které je pak nutné šetrně očistit. Čím častěji jsou šperky a bižuterie nošeny, tím častěji byste je také měli čistit. V naší nabídce lze zakoupit speciální roztoky a čistící pomůcky na stříbro, kterými své šperky bezpečně vyčistíte. Je vhodné také ošetřovat své šperky jemným suchým hadříkem nebo kouskem vaty.

 

"Jen tak lze zaručit, že Vám budou šperky a bižuterie dělat radost po dlouhá léta"

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

YzA4YmN